Бустрикс Поліо

БУСТРИКС™ ПОЛІО/BOOSTRIX™ POLIO (Країна виробник, Бельгія)

Комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку (ацелюлярний компонент) та поліомієліту (інактивована) (адсорбована, зі зменшеним вмістом антигенів)

Склад:

1 доза вакцини (0,5 мл) містить:

діючі речовини:

дифтерійний анатоксин1

правцевий анатоксин1

Bordetella кашлюкові антигени:

кашлюковий анатоксин1

філаментозний гемаглютинін1

пертактин1

інактивовані віруси поліомієліту:

тип 1 (штам Mahoney) 2

тип 2 (штам MEF-1) 2

тип 3 (штам Saukett) 2

1 адсорбований на алюмінію гідроксиді ( Al ( OH )3)

та алюмінію фосфаті ( AlPO 4 )

2розмножені на клітинах Vero

- не менше 2 МО (2,5 Lf);

- не менше 20 МО (5 Lf);

 

- 8 мкг;

- 8 мкг;

- 2,5 мкг;

 

- 40 Д-антигенних одиниць;

- 8 Д-антигенних одиниць;

- 32 Д-антигенні одиниці.

- 0,3 мг Al3+

- 0,2 мг Al3+

Допоміжні речовини: натрію хлорид, середовище 199, солі алюмінію, вода для ін’єкцій; формальдегід, полісорбат 80, неоміцину сульфат, поліміксину В сульфат присутні в залишкових кількостях як наслідок виробничого процесу.

Лікарська форма: Суспензія для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: мутна рідина, білий осад. Безбарвний супернатант.

Фармакотерапевтична група

Комбіновані бактеріальні та вірусні вакцини.

Код АТС  J07C А02.

Імунобіологічні та біологічні властивості.

Фармакодинаміка

Імунна відповідь

Під час досліджень наступна імунна відповідь спостерігалась через місяць після імунізації вакциноюБустрикс™ Поліо дітей, підлітків та дорослих (таблиця 1)

Таблиця 1

Антиген

Відповідь

 

Діти віком від 3 до 9 років

N=1195

(% вакцинованих)

Дорослі, підлітки та діти віком від 10 років

N=923

(% вакцинованих)

Дифтерійний≥ 0,1 МО/мл100 %82,2 - 100 %
Правцевий≥ 0,1 МО/мл99.9 - 100 %99,6 - 100 %

Кашлюковий:

Кашлюковий анатоксин

Філаментозний гемаглютинін

Пертактин

 

Імунна відповідь*

 

 

84,6 - 90,6 %

90,1 - 98,8 %

94,2 - 96,6 %

 

79,8 - 94,0 %

90,7 - 97,2 %

 

90,0 - 96,7 %

Інактивований поліовірус

тип 1

тип 2

тип 3

 

Серопротекція

³ 8 ED50

 

 

98,8 - 100 %

99,2 - 100 %

99,4 - 100 %

 

99,6 - 100 %

99,6 - 100 %

99,1 - 100 %

N=кількість вакцинованих осіб

* Імунна відповідь на ревакцинацію визначається як:

- Для спочатку серонегативних пацієнтів, в яких рівень концентрації антитіл щонайменше в 4 рази був вище граничного значення (концентрація після ревакцинації ≥ 20 El.U/мл);

- Для спочатку серопозитивних пацієнтів з концентрацією антитіл до ревакцинації ≥ 5 El.U/мл та < 20 El.U/мл: збільшення рівня антитіл принаймні в 4 рази у порівнянні з рівнем антитіл до ревакцинаці.

- Для спочатку серопозитивних пацієнтів з концентрацією антитіл до ревакцинації ≥ 20 El.U/мл: збільшення рівня антитіл принаймні в 2 рази у порівнянні з рівнем антитіл до ревакцинаці.

Як і для інших дифтерійно-правцевих вакцин,Бустрикс™ Поліо індукує вищий рівень серопротекції та більший рівень титру протидифтерійних та протиправцевих антитіл у дітей та підлітків порівняно з дорослими.

Ефективність захисту проти кашлюку.

Протикашлюкові антигени, що містяться у вакциніБустрикс™ Поліо, є складовою частиною педіатричної ацелюлярної кашлюкової комбінованої вакцини (Інфанрикс™), ефективність якої після первинної вакцинації була продемонстрована у клінічному дослідженні з вивчення ефективності цієї вакцини. Титри антитіл для всіх трьох кашлюкових компонентів після бустерної вакцинаціїБустрикс™ Поліо були на такому ж рівні або вищими за ті, що спостерігались у вищенаведеному клінічному дослідженні. Базуючись на цих порівняннях, вакцинаБустрикс™ Поліо буде формувати захист проти кашлюку, однак рівень та тривалість цього захисту не визначені.

Ефективність захисту проти кашлюку у немовлят народжених жінками, які були вакциновані протягом вагітності.

Ефективність вакциниБУСТРИКС™ абоБустрикс™ Поліооцінювалась у трьох обзерваційних дослідженнях, що проводились у Великобританії, Іспанії та Австралії. Вакцину застосовували жінкам протягом ІІІ триместру вагітності для захисту проти кашлюку немовлят віком до 3 місяців, у складі програми вакцинації вагітних.

Детальну інформацію стосовного типу кожного дослідження та результатів ефективності вакцини представлено у таблиці нижче.

Ефективність захисту проти кашлюку у немовлят віком до 3 місяців, народжених жінками, які були імунізовані вакциною БУСТРИКС™ або Бустрикс™ Поліо протягом ІІІ триместру вагітності:

Місце проведення дослідженняВакцинаТип дослідженняЕфективність вакцинації
ВеликобританіяБустриксПоліоРетроспективне дослідження, метод скринінгу88 % (95 % ДI: 79, 93)
ІспаніяБУСТРИКС

Проспективне дослідження,

метод порівняння «випадок-контроль»

90 , 9 % (95 % ДI: 56.6, 98.1)
АвстраліяБУСТРИКС

Проспективне дослідження,

метод порівняння «випадок-контроль»

69 % (95 % ДI: 13, 89)

ДI: довірчий інтервал

У разі вакцинаціїї за 2 тижні до пологів, ефективність захисту у немовлят може бути нижче зазначених у таблиці данних.

Тривалість імунної відповіді.

Наступні показники серопротекції/серопозитивності спостерігалися через п'ять років після вакцинаціїБустрикс™ Поліо дітей та через 10 років після вакцинаціїБустрикс™ Поліо підлітків і дорослих (таблиця 2).

Таблиця 2.

Тривалість імунної відповіді у дітей та дорослих

 

 

Антиген

 

Серопротекція/

серопозитивність

Через 5 років після вакцинації дітей (віком від 4 до 8 років)

(N=344)

(% вакцинованих)

Через 10 років після вакцинації дорослих та дітей (віком від 15 років)

(N1)

(% вакцинованих)

Дифтерійний³ 0,1 МО/мл89,4 %*81,0 %**
Правцевий³ 0,1 МО/мл98,5 %98,4 %

Кашлюковий:

Кашлюковий анатоксин

Філаментозний гемаглютинін

Пертактин

³ 5 ІФА О/мл

 

40,9 %

 

99,7 %

 

97,1 %

 

78,7 %

 

100 %

 

88,7 %

Інактивований поліовірус

тип 1

тип 2

тип 3

³ 8 ED50

 

 

98,8 %

99,7 %

97,1 %

 

 

100 %

100 %

98,3 %

* 98,2 % суб'єктів з концентраціями антитіл, пов'язаних із захистом від хвороб ≥ 0,016 МО/мл за данимиin-vitro методом нейтралізації на Vero-клітинах.

** 92,1 % суб'єктів з концентраціями антитіл, пов'язаних із захистом від хвороб ≥ 0,01 МО/мл за данимиin-vitro методом нейтралізації на Vero-клітинах.

Імунна відповідь після повторної дози вакцини Бустрикс™ Поліо.

Проведена оцінка імуногенності вакциниБустрикс™ Поліо, введеної через 5 років після попередньої бустерної імунізації вакциноюБустрикс™ Поліо у віці від 4 до 8 років. Через 1 місяць після вакцинації понад 99 % пацієнтів були серопозитивними щодо кашлюку та мали серологічний захист проти дифтерії, правця та усіх трьох типів поліовірусу.

У дорослих 1 доза вакциниБустрикс™ Поліо, введена через 10 років після попередньої дози, призводила до захисної імунної відповіді у > 96,8 % суб’єктів (для антигену дифтерії) і в 100 % випадків (для антигенів правця та поліомієліту). Бустерна реакція проти антигенів кашлюку була між 74,2 і 98,4 %.

Імунна відповідь у пацієнтів без попередньої вакцинації або у тих, чий вакцинальний статус невідомий.

У підлітків віком від 11 до 18 років, без попередньої вакцинації проти кашлюка і без вакцинації проти дифтерії і правця в попередні 5 років, одна дозаБустрикс™ (dTpa компонент вакциниБустрикс™ Поліо) індукує гуморальну відповідь проти кашлюку і всі вакциновані були захищені проти правця і дифтерії.

Після застосування однократної дозиБустрикс™ Поліоу 140 дорослих віком ≥ 40 років (у тому числі тих, які жодного разу не були вакциновані, або тих, чий вакцинальний статус невідомий), які не отримували ніякої вакцини проти дифтерії та правця протягом останніх 20 років, більш ніж 96,4 % були серопозитивними проти всіх трьох антигенів кашлюку та 77,7 % і 95,7 % мали серологічний захист проти дифтерії і правця відповідно.

Доклінічні дані з безпеки

Репродуктивна токсичність

Фертильність

Дані доклінічних досліджень, отримані дляБустрикс™ Поліo, не виявили жодної специфічної небезпеки для людини на основі традиційних досліджень фертильності самиць щурів і кроликів.

Вагітність

Дані доклінічних досліджень, отримані дляБустрикс™ Поліо, не виявили жодної специфічної небезпеки для людини на основі традиційних досліджень розвитку ембріона і плода у щурів і кроликів, а також жодного впливу на перебіг пологів та постнатальної токсичності у щурів (до закінчення періоду лактації).

Токсикологія та/або фармакологія у тварин

Дані доклінічних досліджень не виявили жодної специфічної небезпеки для людини на основі традиційних досліджень безпеки та токсичності.

Фармакокінетика

Оцінка фармакокінетичних властивостей не є обов’язковою для вакцин.

Клінічні характеристики

Показання

Бустерна імунізація (ревакцинація) проти дифтерії, правця, кашлюку і поліомієліту в осіб віком від 3 років. ВакцинаБустрикс™ Поліо не показана для первинної імунізації.

Щеплення дітей на території України здійснюється згідно з вимогами чинних наказів МОЗ України.

Протипоказання.

ВакцинуБустрикс™ Поліо не слід призначати особам з відомою гіперчутливістю до будь-якого компонента вакцини (у тому числі до неоміцину або поліміксину (див. розділ«Склад»)) або особам, які показали ознаки гіперчутливості після попереднього введення вакцин для профілактики дифтерії, правця, кашлюку або інактивованих вакцин для профілактики поліомієліту.

Бустрикс™ Поліо протипоказана, якщо особа страждала на енцефалопатію невідомої етіології, що мала місце в межах 7 днів після попереднього щеплення вакциною, що містила кашлюковий компонент. За цих обставин застосування протикашлюкової вакцини слід припинити та продовжити вакцинування протидифтерійною, протиправцевою та протиполіомієлітною вакцинами.

Бустрикс™ Поліо не слід вводити особам, які мали транзиторну тромбоцитопенію або неврологічні ускладнення після попереднього введення протидифтерійної та/або протиправцевої вакцини (інформацію щодо судом або гіпотонічно-гіпореспонсивних епізодів, див. розділ «Особливості застосування»).

Як і у випадку з іншими вакцинами, застосуванняБустрикс™ Поліо пацієнтам з гострими захворюваннями, що супроводжуються лихоманкою, слід відкласти. Наявність легкої інфекції не є протипоказанням.

Взамодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Бустрикс™ Поліоможна застосовувати одночасно з будь-якою з вказаних нижче моновалентних або комбінованих вакцин: проти кору, епідемічного паротиту, краснухи, вітряної віспи та вірусу папіломи людини (див. розділ «Побічні реакції»).

Бустрикс™ Поліо можна застосовувати одночасно з вакциною проти папіломавірусу людини, при цьому не виникає клінічно значущого впливу на імунну відповідь на будь-який компонент однієї чи іншої вакцини.

Одночасне застосуванняБустрикс™ Поліо з іншими вакцинами або імуноглобулінами не вивчали. Малоймовірно, що одночасне застосування з іншими інактивованими вакцинами призведе до порушення імунної відповіді, якщоБустрикс™ Поліо застосовується одночасно з іншими ін’єкційними вакцинами, або з імуноглобуліном, ці препарати завжди потрібно вводити в різні ділянки тіла.

Як і при застосуванні інших вакцин, адекватної імунологічної відповіді можна не отримати у пацієнтів з імунодефіцитом або у тих, які лікуються імуносупресивними препаратами.

Особливості застосування.

У належній клінічній практиці вакцинації повинен передувати розгляд анамнезу (особливо того, що стосується попередньої вакцинації і можливих випадків побічної дії) і медичний огляд.

Як і для всіх ін’єкційних вакцин, відповідна допомога та медичний нагляд завжди повинні бути легко доступними у випадку виникнення рідкісних анафілактичних реакцій після введення вакцини. Тому пацієнти повинні бути під наглядом не менше 30 хвилин після вакцинації. Місця проведення щеплень повинні бути забезпечені засобами протишокової терапії.

Якщо будь-яка з наступних подій трапляється у часовому зв’язку з отриманням вакцини, що містить кашлюковий компонент, у дитини раннього віку, рішення щодо отримання наступної дози вакцини, що містить кашлюковий компонент, повинно бути ретельно обмірковане:

- температура ≥ 40,0 °С у межах 48 годин після вакцинації, не пов’язана з іншими причинами, які можна ідентифікувати;

- колапс або шокоподібний стан (гіпотонічно-гіпореспонсивний епізод) у межах 48 годин після вакцинації;

- стійкий безперервний плач, що триває ³ 3 годин, спостерігається протягом 48 годин після вакцинації;

- судоми з лихоманкою або без неї, що мають місце протягом 3 днів після вакцинації.

Можуть бути такі обставини, (наприклад, висока захворюваність на кашлюк), коли потенційна користь переважає можливий ризик, особливо, якщо враховувати, що ці події не пов’язані з тривалими ускладненнями. Відповідно до наявних клінічних даних, співвідношення ризику і потенційної користі для безклітинних кашлюкових вакцин є кращим, ніж співвідношення ризику і потенційної користі для цільноклітинних кашлюкових вакцин.

У дітей з прогресуючими неврологічними порушеннями, включаючи інфантильні спазми, неконтрольовану епілепсію або прогресуючу енцефалопатію, краще відкласти імунізацію проти кашлюку (Ра-ацелюлярний кашлюковий компонент, Pw-цільноклітинний кашлюковий компонент) до покращення або стабілізації стану. Однак, рішення про застосування кашлюкової вакцини слід приймати на індивідуальній основі після ретельного зваження можливих ризиків та користі.

Ні за яких обставин вакцинуБустрикс™ Поліо не можна вводити внутрішньосудинно.

Бустрикс™ Поліо слід призначати з обережністю особам з тромбоцитопенією (див. розділ «Протипоказання») або порушеннями згортання крові, оскільки при внутрішньом’язовому введенні вакцини у таких осіб може виникнути кровотеча. Для запобігання кровотечі місце ін’єкції слід міцно притиснути (не розтираючи) принаймні дві хвилини.

Після імунізації дітей вакцинами, що містять один або більше антигенних компонентів, що входять до складуБустрикс™ Поліо, були дуже рідкісні повідомлення про випадки колапсу або шокоподібного стану (гіпотонічно-гіпореспонсивні епізоди) та судом.

Наявність в анамнезі фебрильних судом, у сімейному анамнезі - судомних нападів, синдрому раптової смерті немовлят, і наявність у сімейному анамнезі побічних реакцій після введення DTP вакцин не є протипоказанням.

ВІЛ-інфекція не є протипоказанням для щеплення вакциноюБустрикс™ Поліо.

Очікувана імунологічна відповідь може не досягатися після вакцинації пацієнтів з пригніченим імунітетом, наприклад, пацієнтів, які знаходяться на лікуванні імуносупресивними препаратами.

Як і при застосуванні будь-якої іншої вакцини, захисна імунна відповідь може бути не досягнута у вакцинованих осіб.

Синкопе (непритомність) може виникнути під час або раніше будь-якої ін’єкційної вакцинації, особливо у підлітків, як психогенна реакція на ін’єкцію голкою. Вона може супроводжуватися кількома неврологічними симптомами, такими як тимчасове порушення зору, парестезія та тоніко-клонічні рухи кінцівок під час виходу з цього стану. Вакцинацію необхідно проводити тільки в положенні вакцинованого сидячи або лежачи, та залишаючи його в тому ж положенні (сидячи або лежачи) протягом 15 хвилин після вакцинації для попередження ризику його травматизації.

Цей лікарський засіб містить менше 1 ммоль (23 мг)/дозу натрію, тобто практично вільний від натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Застосування вакциниБустрикс™ Поліоможе бути обмірковане протягом ІІІ триместру.

Дані щодо eфективності захисту проти кашлюку у немовлят народжених жінками, які були вакциновані протягом вагітності зазначено у розділі «Фармакологічні властивості».

Дані безпеки з проспективного спостережного дослідження, колиБУСТРИКС™(dTpa компонент вакциниБустрикс™ Поліо)призначали вагітним протягом ІІІ триместру (793 вагітних), як і дані з постмаркетингового спостереження, коли вагітні отримували вакциниБустрикс™або Бустрикс™ Поліо (dTpa-IPV вакцини), вказують на відсутність побічних реакцій, які пов’язані з впливом вакцини на вагітність або здоров’я плода/новонародженого.

Як і при застосуванні інших інактивованих вакцин, не очікується, що антигени вірусів поліомієліту, що знаходяться у вакциніБустрикс™ Поліо, матимуть негативний вплив на плід.

Немає даних проспективних клінічних досліджень застосування вакциниБустрикс™ Поліопротягом І та ІІ триместрів.

Обмежені дані вказують, що наявність антитіл у вагітних можуть зменшити рівень імунної відповіді на деякі вакцини у немовлят, народжених від вагітних, що були щеплені вакциноюБустрикс™ Поліо протягом вагітності. Клінічне значення цього спостереження невідоме.

Дослідження на тваринах не вказують на прямий або непрямий шкідливий вплив на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, перебіг пологів або постнатальний розвиток (див. розділ «Імунологічні та біологічні властивості»)

ВакцинуБустрикс™ Поліо слід застосовувати протягом вагітності тільки тоді, коли можлива користь переважає можливий ризик для плода.

Годування груддю

Безпеку вакциниБустрикс™ Поліо для жінок, які годують дитину груддю, наразі не вивчали. Тим не менше, оскількиБустрикс™ Поліо містить анатоксини або інактивовані антигени, ризику для дитини, яку годують груддю, не очікується.

Невідомо, чи екскретуєтьсяБустрикс™ Поліо у грудне молоко людини.

Бустрикс™ Поліо можна застосовувати у період годовання груддю лише у випадку, коли користь від застосування буде переважати потенційний ризик.

Даних стосовно введенняБустрикс™ Поліо жінкам у пероід годування груддю немовлят немає.Бустрикс™ Поліо необхідно вводити жінкам у період годування груддю тільки при наявності чітких медичних показань.

Фертильність

Дані клінічних досліджень застосування людиною відсутні. Дослідження на тваринах не вказують на прямий або непрямий шкідливий вплив на фертильність самок ( див. розділ «Імунологічні і біологічні властивості»).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортном або іншими механізмами

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та роботу з механізмами є малоймовірним.

Спосіб застосування та дози.

Рекомендується одноразове введення вакцини у дозі 0,5 мл.

ВакцинуБустрикс™ Поліо можна призначати, починаючи з 3-річного віку, згідно з офіційними рекомендаціями та/або існуючою медичною практикою застосування вакцин, що містять зменшений вміст антигенів проти дифтерії, правця, кашлюка у комбінації з антигенами проти поліомієліту.Бустрикс™ Поліо можна призначати одночасно з протиправцевим імуноглобуліном людини для попередження виникнення правця у випадку травм у осіб, яким показано проведення ревакцинації проти кашлюку, дифтерії та поліомієліту та які раніше отримували первинний курс щеплення вакциною з правцевим анатоксином відповідно до офіційних рекомендацій.

Повторну вакцинацію проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту слід проводити у термін, визначений згідно з офіційними рекомендаціями (як правило, через кожні 10 років).

ВакцинаБустрикс™ Поліо призначена для глибокого внутрішньом’язового введення в ділянку дельтоподібного м’яза (див. розділ«Особливості застосування»).

Якщо 2 голки різної довжини наявні в комплекті, потрібно вибрати голку відповідного розміру, щоб забезпечити глибоке внутрішньом’язове введення залежно від розміру і маси тіла пацієнта.

ВакцинуБустрикс™ Поліо можна призначати дітям та дорослим, чий вакцинальний статус невідомий, або тим, хто отримав незавершений курс вакцінації проти дифтерії, правця та кашлюку як частину серій імунизації проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту (див. розділ «Імунологічні та біологічні властивості»). На основі даних у дорослих дві додаткові дози вакцини проти дифтерії та правця рекомендовано для введення через 1 та 6 місяців після першої дози для максимального збільшення вакцинальної відповіді проти дифтерії та правця.

Інструкції з застосування/використання

Бустрикс™ Поліо перед введенням необхідно перевірити візуально на наявність будь-яких сторонніх часток та/або відхилення фізичних показників. У випадку, якщо будь-що з перерахованого спостерігається, вакцину не використовувати.

Оскільки при зберіганні вакцини може утворюватися білий осад, суспензіюБустрикс™ Поліо перед використаннямслід добре струсити до отримання однорідної мутної білої суспензії. Перед застосуванням бажано, щоб вакцина мала кімнатну температуру.

Після виймання з холодильника вакцина є стабільною протягом 8 годин при температурі

21 °С.

Будь-які залишки невикористаного продукту або відходи необхідно утилізувати згідно з місцевими вимогами.

Діти.Безпека та ефективністьБустрикс™ Поліо у дітей віком до 3-х років не встановлені (див. розділи «Показання», «Спосіб застосування та дози»).

Передозування.

У ході постмаркетингового нагляду повідомлялося про кілька випадків передозування вакцини. Побічні явища, що спостерігалися після передозування препарату, були подібні до тих, що виникають при звичайному застосуванні вакцини.

Побічні реакції.

Профіль безпеки, наведений у таблиці 3, базується на основі даних, отриманих у клінічних дослідженнях, в яких вакцинаБустрикс™ Поліо була введена 908 дітям (віком від 4 до 9 років) та 955 пацієнтам віком від 10 до 93 років.

Найпоширенішими в обох цих групах вакцинованих побічними явищами були реакції у місці введення вакцини (біль, почервоніння і набряк), що загалом реєструвались у 31,3-82,3 % осіб. Такі реакції виникали протягом перших 48 годин після вакцинації і минали без наслідків.

Побічні реакції, які мали можливий причинно-наслідковий зв’язок з вакцинацією, наведені нижче. За частотою виникнення вони розділені на категорії:

Дуже часто: ≥ 1/10

Часто: від ≥ 1/100 до < 1/10

Нечасто: від ≥ 1/1000 до < 1/100

Рідко: від ≥ 1/10 000 до < 1/1000

Дуже рідко: < 1/10 000

Таблиця 3.

Побічні реакції, що були виявлені протягом клінічних досліджень вакциниБустрикс™ Поліо

Клас системи органівЧастотаПобічні реакції
Діти віком від 4 до 9 роківДорослі та діти віком від 10 років
Інфекції та інвазіїнечасто герпес ротової порожнини
З боку кровоносної та лімфатичної системнечастолімфаденопатіялімфаденопатія
Метаболічні та аліментарні розладичастоанорексія 
нечасто знижений апетит

Психічні розлади

 

частопідвищена збудливість 
 нечастопорушення сну, апатія 

З боку нервової системи

 

Дуже частосонливістьголовний біль
Частоголовний біль 
Нечасто парестезія, сонливість, запаморочення
З боку респіраторної системи, грудної клітини та середостінняНечастосухість у горліастма

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту

 

часто шлунково-кишкові розлади (такі як блювання, біль в області живота, нудота)
нечастодіарея, блювання, біль в області живота, нудота 
З боку шкіри та підшкірної тканининечасто свербіж
З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканининечасто міалгія, артралгія

Загальні розлади та реакції у місці введення

 

Дуже частореакції у місці введення вакцини (у тому числі біль, почервоніння і набряк)реакції у місці введення вакцини (у тому числі біль, почервоніння і набряк), підвищена втомлюваність
Частопідвищення температури ≥ 37,5 ºС (у тому числі лихоманка ˃ 39 ºС), виражений набряк кінцівки, в яку вводили вакцину (що іноді включав суміжний суглоб), реакції у місці ін’єкції (такі як крововилив, свербіж і ущільнення тканин)

підвищення температури ≥ 37,5 ºС, реакції у місці введення вакцини (такі як гематома)

 

Нечастопідвищена втомлюваністьвиражений набряк кінцівки, в яку вводили вакцину (що іноді включав суміжний суглоб), лихоманка ˃ 39 ºС, озноб, біль

Одночасне введення з вакцинами проти кору, епідемічного паротиту, краснухи та вітряної віспи дітям віком від 3 до 6 років.

ВакцинуБустрикс™ Поліовводили одночасно з вакцинами проти кору, епідемічного паротиту, краснухи та вітряної віспи у двох клінічних дослідженнях з участю 406 дітей віком від 3 до 6 років. У цих дослідженнях часто повідомляли про інфекції верхніх дихальних шляхів і висипання. Лихоманка, дратівливість, підвищена втомлюваність, втрата апетиту і шлунково-кишкові розлади (у тому числі діарея і блювання) були в повідомленнях з більш високою частотою (дуже часто) порівняно з таблицею 3, у той час як усі інші побічні реакції спостерігалися з тією ж або більш низькою частотою.

У таблиці 4 представлено побічні реакції, про які додатково повідомлялося у ході клінічних досліджень з використанням вакциниБустрикс™ (dTpa компонент вакциниБустрикс™ Поліо), яку вводили 839 дітям (віком від 4 до 9 років) та 1931 пацієнту віком від 10 років.

Таблиця 4.

Побічні реакції, виявлені протягом клінічних досліджень вакциниБустрикс™

Клас системи органівЧастотаПобічні реакції
Діти віком від 4 до 9 роківДорослі та діти віком від 10 років
Інфекції та інвазіїнечасто інфекції верхніх дихальних шляхів, фарингіт
З боку нервової системинечастопорушення увагисинкопе
З боку органів зорунечастокон’юнктивіт 
З боку респіраторної системи, грудної клітини та середостіннянечасто кашель
З боку шлунково-кишкового трактучасто нудота
нечасто діарея, блювання
З боку шкіри та підшкірної тканининечасто гіпергідроз, висипання
З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканининечасто скутість суглобів, скутість опорно-рухового апарату

Загальні розлади та реакції у місці введення

 

Дуже часто нездужання
Часто реакції у місці введення вакцини (такі як виражений набряк у місці ін'єкції та стерильний абсцес)
Нечастореакції у місці введення вакцини (такі як ущільнення), більгрипоподібне захворювання

Реактогенність після повторної дози вакциниБустрикс™ або Бустрикс™ Поліо.

У пацієнтів, які отримали усі 4 дози DTPa вакцини з подальшим введенням вакциниБустрикс™ Поліо у віці приблизно 4-8 років, не спостерігалося збільшення реактогенності після другої дози вакциниБустрикс™ Поліо, введеної 5 роками пізніше.

У пацієнтів віком від 15 років без попередньої вакцинації проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту, які отримали дозу вакциниБустрикс™ Поліо або іншої вакцини зі зниженим антигенним складом з подальшим введенням додаткової дози вакциниБустрикс™ Поліо 10 роками пізніше, не показали підвищення реактогенності.

У пацієнтів, які отримали усі 4 дози DTPw вакцини з подальшим введенням вакциниБустрикс™у віці приблизно 10 років, спостерігалося збільшення місцевої реактогенності після додаткової дози вакциниБустрикс™, введеної через 10 років після останньої дози.

Дані постмаркетингового нагляду

Таблиця 5.

Побічні реакції, виявлені протягом постмаркетингового нагляду за застосуванням вакциниБустрикс™

Клас системи органівЧастотаПобічні реакції
З боку кровоносної та лімфатичної системирідкоангіоедема

З боку імунної системи

 

дуже рідкоалергічні реакції, у тому числі анафілактичні та анафілактоїдні реакції

З боку нервової системи

 

рідкогіпотонічно-гіпореспонсивні епізоди, судоми (з гарячкою або без неї)
З боку шкіри та підшкірної тканинирідкокропив’янка, ангіоневротичний набряк

Загальні розлади та реакції у місці введення

 

рідковиражений набряк кінцівки, в яку вводили вакцину, астенія

Дані дозволяють припустити підвищення місцевої реактогенності у суб’єктів, яким попередньо у дитинстві вводили DTPw-вакцину.

Після застосування вакцин, що містять правцевий анатоксин, у дуже рідкісних випадках повідомлялося про побічні реакції з боку центральної або периферичної нервової системи, у тому числі висхідний параліч або навіть параліч дихальної мускулатури (тобто синдром Гійєна-Барре).

Термін придатності. 36 місяців. Дата закінчення терміну придатності вакцини зазначена на етикетці та упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі від 2 до 8 °С. Не заморожувати. Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітей місці. Після виймання з холодильника вакцина є стабільною протягом 8 годин при температурі 21 °С.

Несумісність.

Не змішувати з іншими вакцинами або лікарськими засобами в одному шприці.

Упаковка.

Суспензія для ін’єкцій по 1 дозі (0,5 мл/дозу) у попередньо наповненому шприці № 1 у комплекті з двома голками.

Попередньо наповнені шприци виготовлені з нейтрального скла типу І, яке відповідає вимогам Європейської Фармакопеї.

Категорія відпуску.За рецептом.

Виробник.

ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А., Бельгія/GlaxoSmithKline Biologicals S.A., Belgium.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Рю де л'Інстітю, 89 1330 м. Ріксенсар, Бельгія/Rue de l'Institut, 89 1330 Rixensart, Бельгия.

Ціна послуги
1400 грн